Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
61 (37.2%)
U neovlascenom servisu
63 (38.4%)
U privatnoj reziji
31 (18.9%)
Nema potrebe
9 (5.5%)

Ukupno glasova: 163

Andrix

Po meni bi trebalo da se uvek menja i vod.pumpa i zatezaci-spaneri i roleri ako ih ima auto. Za lanac koliko gledah, kazu ne dirati do oko 150.000 + km, samo ako se cuje. A nakon toga /oko 150-200 k/ menjati lanac i zatezace-klizace bez obzira na stanje. Sto se tice kaiseva /zupcasti i pk/ i vreme ih trosi. Mislim da sam na ranijem Sanderu 2, radio veliki na oko 50000 km i 6 god, stanje kaiseva je bilo da su ok ali krenule borice, sve menjano.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Citat: Aleksandar poslato 26.08.2024. - 14:32Hvala Mitre,

I ja sam na oko 44000 km ali je auto iz oktobra 2018 pa bih mjenjao za svaki slucaj.

Mjenjao bih i vodenu pumpu (mislio kupiti KWP) i mikroremen (Gates), antifriz sam provjerio, mora biti G12 standard pa navise.

Mjenjaju li se remenice, spaneri i ostale drangulije?
Mislim da ima u servisnoj knjizi šta sve ide na tom servisu, koji su oni predvidjeli na oko 4 godine. Ne sjećam se da ide vodena pumpa ili španeri, mislim samo da idu mikro-remeni.

Moguće da ako se ne mijenja lanac ne ide vodena pumpa, znam da kod ovih motora sa remenom, pumpa ide zbog remena jer se "navikne" na jedan remen i zategnutost, pa postoji mogućnost da zablokira...

Andrix

Ako vodena pumpa ide preko zupcastog, obavezno se menja, a ako ide preko pk kaisa, kao kod mene, sto da se ne zameni, kad prilikom zamene mora da se skida kais. Iako ga pokrece za ledjnom stranom kaisa....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Kada budete gotovi upišite dimenzije remenova.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksandar

#1729
Zorane,

Evo za Gates - 4PK798SF - Klinasti rebrasti kaiš (Kaišni prenos)

Dužina [mm]:798
Širina [mm]:14Boja:crna
Broj rebara:4
Materijal kaiševa:EPDM (etilen-propilen-dien-kaučuk)
Materijal vučne grane:PA (poliamid)

PK KAIŠ - GATES - 3PK775SF

Boja:
crna boja
Materijal:
EPDM (etilen-propilen-dien-kaučuk)
Materijal:
Poliester
Broj rebara:
3
Dužina [mm]:
757 mm
Širina [mm]:
10,7 mm
Dužina [mm]:
757
Širina [mm]:
10
Broj rebara:
3

speedo

Citat: Zoran poslato 26.08.2024. - 13:22Poslije moje igranke oko začepljenih kanala u glavi motora, detaljnije sam istražio šta piše na ambalaži od antifriza. Teško je bilo gdje naći Reno preporuku?

Piše u servisnoj knjizi...antifriz tip-D. Postoji u varijanti originala (Glaceol RX tip D) i to sam ja koristio do sada. Čini mi se da sam vidio negdje i Ravenol i Swag antifrize sa tim odobrenjem....zelenkasti.

Ne bih sipao antifriz koji nema to odobrenje, ali to sam samo ja...

Zoran

Dali se igdje pominje ulje u servo volanu?
 Koje ulje, koja kilometraža, koja količina?
Sam svoj gazda - vazda.