Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

KizaHood

1.0 Tce se mozda "osili" u maleckom autu, pa "vibrira", "frkce" i statijaznam...

...ali u Dusteru je miran "k'o bubica" :to:

Mare

Brt, vibrira ali zato ide.

Capriolo

Probao sam juče oko 30 km i novog Yarisa 1,5 od 125 ks i on nema tu tako izraženu osobinu, mada je zbog 3-cilindrićnog motora razlika zvuka očigledna u odnosu na prethodnu generaciju sa 4 cilindra 1,5 sa 111 ks. U odnosu na planiranu namenu i da bi to vozilo po celoj Srbiji vozili i u firmi veoma mladi vozači (većina njih privatno i nema kola), taj yaris je veoma opasno vozilo, jer ide kao besan pas. Ono ne bih smeo ni svom detetu tek tako dati. Neko neiživljen bi sa njim lako poginuo. A realno je jeftin. Sandero TCe 90 sa različitim opcijama su mi juče usmeno nudili za 14.460-15.200, a taj yaris Stella je 16.200 ( 16.990-800 popust ako ne idem na opciju 50% odmah, 50% bez kamate na 60 rata).
Svakako moram da sačekam pisane ponude, pa da vidim sa starijim kolegama šta je tu najpametnije. Moguće da bi neki Sandero (gde je kupac odustao od poručenog vozila) mogao brže da se dobije. Npr, navodno ima jedan Comfort, na koji su dodate alu felne i samo zadnji park. senzori. Alu felne neću nikako za takva službena kola, a bez veze mi je da ima samo zadnje park. senzore ako su svi senzori i kamera 350 i realno puno koriste.

Capriolo

Moram da pohvalim dilere dačije da su dosta brzo dostavili svoje ponude. Ali, lagerski nam se nije dopao opremom, a za one primerke iz proizvodnje kolegama se uopšte nisu dopali dostavljeni "opšti uslovi".
I tako je ovaj put Sandero ispao iz igre (uzeo sam na kraju profakturu za Yarisa). A načelno posmatrano, Sandero je sasvim korektno vozilo.

Trumpeter

Opet poskupeli, jedino u ponudi imaju Confort, s tim što su izbacili belu boju koja je bila bez doplate, a onda konfigurator vas tera da izaberete boju pa to na kraju uveća cenu za 420e od one koju prvobitno vidite na slici. Toliko o dobroj poslovnoj praksi i moralu.
:agr:


Capriolo

Meni su pre 15-ak dana u salonu govorili da (opet) poskupljuju krajem ovog meseca.

maestral5747

moj proizveden 3.3., a sad čeka do 17.4. neki dio kojeg nemaju zbog nestašice čipova. Kad se to ugradi šalju ga u Hr

Trumpeter

U salonu mi rekli da pored nekih pozicija elektronike imaju problem sa električnim podizačima zadnjih satakala jer se to pravi u Ukrajini. Srećom moj je bez tableta i ima manuelne podizače. Očekujem ga u prvoj polovini maja posle 6 meseci čekanja.

maestral5747

moj ima naprijed el podizače, nazad manualne. Navodno je nestašica km satova, pa ako si bolje sreće dobiješ onog u boji od Clia 5 ili čekaš monokromatski pa kad dođe

Veterinar

Dobio reklamni mail od HIT-a. Novi Jogger Essential 5/7 sedista , rezervni točak, klima, ABS, ESP, za 15410 evra.  Cena je informativna.

5 ili 7? ABS!!!! Koja je cena? Tuljani.

jovan

Da li ste zadovoljni iskustvom kupovine u "hit auto" centru?
Od trenutka uplate kapare, pa do preuzimanja registrovanog vozila.
Hvala.

dekiv68

Ne 2016. godine.
Za danas ne znam.

Veterinar

Takodje. Mada, isti ljudi i sada rade.

dekiv68

Citat: Capriolo poslato 29.03.2022. - 10:27
Meni su pre 15-ak dana u salonu govorili da (opet) poskupljuju krajem ovog meseca.
Dacia uvećava cene svakog meseca!
https://autorepublika.com/2022/05/01/dacia-uvecava-cene-svakog-meseca/

Zoran

Dok je ovaca, bit će i vune.
Sam svoj gazda - vazda.