Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Palamuđenje,prava reč za ovaj tekst!!!
Neću da mislim da se na bih nervirao koliko je tamo neko plaćen za ovo palamuđenje.

oldlala

Pozdrav,ako je neko vlasnik novog stepway 2021 i zeli da podeli svoja iskustva sa istim dobro bi nam dosla.

Dadokg

Dobar dan kolegama na forumu.

Uspeo sam i u Nišu da vidim novog Stepwaya i Logana. Stepway zaista izgleda lepo, dok Logan izgleda veliko.

I mene interesuju utisci vozača, a da to ne budu plaćene recenzije na YouTube.

Cena jeste osetno porasla u odnosu na prethodne generacije modela ali ja opet razmišljam o kupovini novog Stepwaya. Koliko primećujem, u bogatijim državama Dacia je pun pogodak jer je opet najjeftiniji auto na tržištu, recimo u Britaniji je najjeftiniji i za 10.000 funti jeftiniji od Ford Fieste.

https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2021&mm=07&nav_id=1887453


saša61beograd

Da li uopšte ima neki aktivni član foruma koji vozi novog Sandera/Logana?
Dačija svakako kod nas ne može da se kupi pre septembra,oktobra,tako mi onomad rekoše u HIT autu.Englezi sve pokupovali.Još kad uleti Amerika!

Loganovac

Ima, registrovao se pre par meseci.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Poskupela Dačija. Model Logana koji sam naručio, sada je skuplji za 300e u odnosu na cenu od pre mesec dana.

MitarMrgulic

Znači da ima potražnje, a i cijena je uvijek najveća kad je novi model, vjerovatno će za koju godinu, biti nešto manja :)

zaki

Pa nisam baš siguran da ima potražnje, ima interesovanja ali ti onda najave isporuku za možda nekoliko meseci, a onda kada dođeš kući počneš malo racionalnije da razmišljaš o toj ceni i vrednosti koju dobijaš za te ne male pare vrlo brzo spustiš loptu na zemlju.
Ja tog novog Stepveja još nisam video na ulici, kako stvari stoje nećete ga se nagledati ni u skorijoj budućnosti.
Bazni model Sandera u onoj naj jeftinijoj konfiguraciji bi se dobro prodavao na ovom našem siromašnom tržištu ali zbog činjenice da se proizvodi u Maroku to se neće desiti. Stepvej em je skuplji em pripada kategoriji kvazi terenaca, veliko je pitanje koliko kupaca stvarno želi i koliko im je potreban takav automobil ili jednostavno biva usmeren ka njemu zato što u toj cenovnoj kategoriji skoro da nema ništa u ponudi.
Moje raspoloženje se vrti kao propeler između klia i tog Stepveja. Taman počnem da razmišljam o kliju kad vidim da dodatno naplaćuju belu boju dok u katalogu stoji slika unutrašnjosti najeftinijeg modela sa ogromnom rupetinom gde stoji onaj displej i radio.
Znam ja da se oni trude da preusmere kupce ka boljoj opremi ali brate imajte neku meru u tome.


Mare

Isporuka je 4 meseca. Jedan prošao, još tri.  :ces:

Sandero bi išao kao alva - jeftin, dobar, odlično opremljen za 12k (recimo, da bi toliko koštao "comfort" sa plinom i još nekim dodatkom). Essential bez plina bi koštao sigurno oko 10500. U engleskoj je odlično ocenjena, kaže Mat Watson da je sve ok  :to:


I u Rumuniji se čeka 3-4 meseca.

Nije samo Dacia poskupela. Navešću Škodu Skala, 1.0 tsi Active, poskupela je za oko 1000e za proteklih mesec dana.

kiconix

Da jos neko napise da i drugi dizu cene.

Mare

Citat: kiconix poslato 16.07.2021. - 19:37
U Bgd ih ima, i to ih dosta vidjam .
Zanimljivo je da Logana ne vidjam.

Poruždbine za Logana su krenule u martu ili aprilu. Kontam krenuće da se pojavljuju od jula. Čuo sam da ih ima u Valjevu, kao taxi. I čuo sam da su taxisti prezadovoljni.

Dragan.vi

Postovani clanovi foruma i drage kolege (po nazivu brenda) upravo sam danas uplatio kaparu za Stepway Essential ECO-G. Nakon duzeg razmisljanja i visemesecnog iscitavanja raznoraznih foruma i recenzija izbor je pao ponovo na Daciu i pored razmatranja ponuda drugih brendova.
S obzirom na to da sam vlasnik Sandera od 2009. godine i sa kojim sam vise nego zadovoljan, razmisljao sam da ako me i sledeca Dacia bude sluzila kao ova sada onda mi vise i ne treba. Isporuka bi bila, kako su mi danas rekli do kraja oktobra, sto  i nije mnogo s obzirom da sam prethodni cekao tri meseca ako ne i vise. Ostaje samo da im do sledeceg ponedeljka javim za boju, upisali su belu koja se ne doplacuje, ali zato sve ostale kostaju 420e. a meni se svidja crvena kao i na prethodnom.
Stari Sandero ce uskoro na prodaju, uskoro cu postaviti slike, pa je red da ponudim najpre kolegama sa ovog foruma.

kiconix

Iskreno, novi Stepway u beloj boji izgleda odlicno.

Dragan.vi

Da, bas su lepi, sedeo sam u napolju izlozenom u teget boji, boja se presijavala na suncu, kao da je imala kristalne cestice... ne znam  :ne:

Goky

Bela mi je OK, samo su ga malo utupili sa onom imitacijom zaštite vrata od crne folije. Video sam uživo sivi i on mi je OK.
Ako ponovo kupujem Stepwaya možda bih iskeširao tih 420 evreja za Komete sivu ili bih ponovo uzeo belog.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba